AFSÜ Diş Hekimliği Fakültesinin Yeni Öğrencileri Beyaz Önlüklerini Giydi

AFSÜ Diş Hekimliği Fakültesine (DHF) 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile yerleşen çiçeği burnunda öğrencilerimiz, 2023-2024 Akademik Yılı Beyaz Önlük Giyme Töreninde önlüklerini giydi. Tıp Fakültesi Mavi Salondaki törene Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ümit Dündar, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sinan Evcil, Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi dekanlarımız, okul müdürlerimiz, daire başkanlarımız, öğretim üyelerimiz, öğrencilerimiz ve aileleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ve öğrencilerimizin mini konserinin ardından başlayan törende bir konuşma yapan DHF Dekanı Prof. Dr. Sinan Evcil, öğrencilerin bulunduğu şehrin, yetiştiği ailenin ve okuduğu fakültenin temsilcisi olduğunu söyleyerek giyecekleri beyaz önlükle de toplumda saygın bir meslek olan diş hekimliğini temsil edeceklerini ifade etti.

İnsanları sevmenin ve mesleklerini sevgi ile icra etmenin önemine değindiği konuşmasında mesleğine adanmanın çalışkanlık ve üretkenlik getireceğine değinen Prof. Dr. Evcil, DHF’de verilen yüksek nitelikli eğitimin ve akademisyenler tarafından paylaşılan tecrübelerin öğrencilerimize rehber olacağını dile getirerek, öğrencilerimize hep gelişmeyi ve ilerlemeyi hedeflemelerini öğütledi.

AFSÜ Diş Hekimliği Fakültesinin kuruluşundan bu yana çok ciddi bir gelişme gösterdiğini dile getirerek konuşmasına başlayan Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, öğrencilerimizin beyaz önlüklerini giyerek hayatları boyunca gururla icra edeceği mesleklerine de ilk adımlarını atacaklarını söyledi.

Öğrencilerimizin hasta muayene ederken, hastalarla iletişim kurarken, mesleki ve sosyal hayatta bu önemli mesleğin ve AFSÜ’nün birer temsilci olacaklarına işaret eden Prof. Dr. Okumuş, bunun bilincinde olarak öğrencilerimizin mesleklerini icra ederken insani sorumluluklarını unutmamaları gerektiğinin de altını çizdi.

Türkiye’deki sağlık temalı üç üniversiteden birine mensup olmanın bir ayrıcalık olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Okumuş, öğrencilerimizin Afyonkarahisar’da güzel ve başarılı bir eğitim hayatı geçirmelerini dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

Program, Rektörümüz Prof. Dr. Okumuş tarafından AFSÜ Diş Hekimliği Fakültesini, 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavında aldığı yüksek puanla tercih eden öğrenciler arasında en yüksek puanla 1. sırada yer alan öğrencimiz Gül Rana Kızılbeyli’ye önlüğünü giydirerek, belge ve hediye vermesi ile devam etti. Ardından Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ümit Dündar, fakülte dekanlarımız, okul müdürlerimiz ile DHF akademisyenleri öğrencilerimize sırayla önlüklerini giydirdi. Program, anı fotoğrafı çekiminin ardından son buldu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2023

Hızlı Erişim

Skip to content