2023 Mezuniyet Töreni (13 Haziran 2023)

AFSÜ Diş Hekimliği Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi

AFSÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nin ilk mezuniyet heyecanı yaşandı. Törenin açılış konuşmasını Diş Hekimliği Fakültesi 1. Dönem birincisi Diş Hekimi İlyas Furkan Kurt yaptı. Ardından kürsüye çıkan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sinan Evcil bu sene ilk dönem mezunu olarak 69 diş hekimini çalışma hayatına uğurladıklarını belirterek mezunlarımızın toplumun ağız ve diş sağlığının gelişmesine ve korunmasına büyük katkılar sağlayacağını ifade etti.

Bilinçlendirici ve koruyucu tedbirlerin yaygınlaştırılması ile bireylerin ağız ve diş sağlıkları için düzenli kontrol yaptırmaya teşvik edilmesi noktasında diş hekimlerinin rolünün belirleyici olduğunu dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, öğrencilerimizin bu sorumlukları ve rolü en yetkin ve donanımlı diş hekimleri olarak topluma sunmak üzere AFSÜ’den mezun olduklarını belirtti.

Diş hekimliğinin, teknolojik ve bilimsel gelişmelere hızla adapte olmayı gerektiren bir alan olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Okumuş, mezunlarımızın en iyi hizmeti sunmak için güncel araştırmaları ve tedavi yöntemlerini yakından takip etmeleri gerektiğini vurguladı. Rektörümüz Prof. Dr. Okumuş mezunlarımıza başarılı ve mutlu bir kariyer yolculuğu dileyerek konuşmasını noktaladı. Dereceye girenlerin başarı belgelerinin verildiği ve mezunlarımız sırayla diplomalarını hocalarının elinden aldığı tören, Diş Hekimliği Andının okunması ve kep atma merasimiyle sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2023

Hızlı Erişim

Skip to content